6 באוקטובר 2016

כיסוי לבריכה

כיסוי בריכה איכותי ובטיחותי הוא חלק בלתי נפרד מבריכות שחייה בכלל ובריכות  ביתיות בכל המובנים: הוא מהווה תנאי הכרחי לקבלת היתר בנייה והוא מהווה אביזר בטיחותי ממדרגה ראשונה. הכיסויים מוצעים במגוון סוגים, חומרים, עיצובים ומאפשרים לשלב את הכיסוי עם העיצוב של הבריכה ובכך להעצים את יופיה.

מדוע כיסוי לבריכה הוא אביזר חובה לבריכה?

  1. הוא מכווה אמצעי לבידוד ולהגנה (בניגוד לגדר שעם כל חשיבותה היא מהווה רק חציצה בין הבריכה למרחב שמחוץ לה). סגירה איכותית ובטיחותית מונעת אפשרות כניסה בכלל וכניסת ילדים בפרט לבריכה.
  2. הוא חוסך בעלויות החשמל בעשרות אחוזים עבור בעלי בריכות מחוממות.
  3. הוא מאפשר חיסכון בשימוש בכימיקלים לחיטוי המים ולניקיונם.
  4. הוא מאפשר חיסכון במים מאחר שהוא מונע כ- 90% מהאידוי שלהם.
  5. הוא מהווה ערובה לשמירה על ניקיון המים.
  6. הוא מאפשר הארכת עונת הרחצה עוד בחודשיים בקירוב, מאחר שהכיסוי סופג וסופח את חום קרני השמש ומעביר את החום אל מי הבריכה.
  7. ניתן לבחור בסוג הכיסוי המתאים לכם והנוח להפעלה : מפתח, קודן, לחיצה ועוד.
  8. בשורה התחתונה: חיסכון ניכר במשאבים. החיסכון בחשמל, בכימיקלים ובמים מאפשר להחזיר את ההשקעה בהתקנת כיסוי בתוך שנים אחדות.

סוגי הכיסויים לבריכות

כיסוי בטיחותי הידראולי  

כיסוי זה נחשב לפופולארי ולמתקדם בדגמי הכיסויים לבריכות. ניתן לגלול את הכיסוי באמצעות מנוע הידראולי שמצוי בחדר נפרד, רחוק-ביחס מהבריכה. הפעלתו פשוטה ביותר- בלחיצת כפתור.

כיסוי בריכה חשמלי

כיסוי הפועל באמצעות מנוע חשמלי מתאים לבעלי בריכות לא גדולות (ארבעה מטרים רוחב– 10 מטרים אורך). המנוע נמצא בתוך תא גלילה הממוקם סמוך לבריכה ומחובר באופן ישיר אל ציר מערכת הגלילה. ( חשוב לציין כי כיסוי יכול לשאת משקל של כשני טון, כשהוא במצב טוב. עם הזמן כיסויים עתידים להישחק ולהתבלות, לכן מומלץ להחליף את הכיסוי פעם בשבע- שמונה שנים).

כיסוי בריכה ידני בטיחותי

כיסוי בריכה ידני בטיחותי הוא נוח ופשוט ביותר לשימוש. תקינותו אינה מותנית בתקינות מנוע, גלגלי שיניים, צירים ואינה  תלויה במערכות חשמל והידראוליקה. כל שנדרש הוא סיבוב ידית ההפעלה לפתיחת הכיסוי של הבריכה ומשיכת חבל לסגירתו. המחיר הזול ופשטות ההפעלה הופכת כיסוי זה ליעיל ולמבוקש עבור בריכות קטנות. הוא עומד בכת תנאי תקן האיכות והבטיחות המחייבים. מי שרוצים במשך הזמן לשדרג את המערכת הידנית לאוטומטית יכולים להוסיף מנוע. התשתית – היריעה והמסילות- מאפשרת זאת ללא קושי. היתרון העיקרי הוא חיסכון בהוצאות. יצוין, כי כיסוי זה מוצע רק עם  מסילות ומתקן עיליים.

כיסוי בריכות זרמים וספא

כיסוי לבריכות זרמים וספא ניתן להפעיל בהפעלה ידנית או אוטומטית. הכיסוי, בטיחותי, שומר על חום המים באופן קבוע וחוסך באופן משמעותי  בעלויות האחזקה משום שהוא מונע אידוי מים, מפחית באופן משמעותי את השימוש בכימיקלים ומצמצם באופן משמעותי את השימוש בחשמל לצורך חימום המים.ניתן להתקין סוג זה של כיסוי הן על מסילה עילית והן על מסילה נסתרת.

כיסוי לבריכות אינטקס

כיסוי סולארי צף מתאים לגדלים שונים של בריכות אינטקס ביתיות. הכיסוי עשוי חומר פלסטי צף עם בועות אוויר. החומר עמיד בפני קרינה, כלור וכימיקלים שונים המשמשים לחיטוי המים. הוא שומר על חום המים וניקיונם, ניתן להתקנה ולהסרה בקלות ובמהירות. הכיסוי הסולארי מונע כ- 95% מאידוי המים. יתרונו בכך שהוא מאפשר אוורור פנימי של המים, מה שמאפשר לאדות את הכימיקלים שאינם מצטברים בתוך הבריכה

כיסוי דק מעץ

כיסו דק מעץ מתאים לבריכות קטנות. מדובר בכיסוי דקורטיבי המאפשר לשדרג, לייפות ולהעצים באמצעותו את האפקט החזותי של הבריכה. חשיפתו לשמש ולרוח מחייבת בחירה בעץ עמיד ואיכותי.

איך בוחרים את כיסוי הבריכה המתאים ביותר?

בחירה מושכלת של סוג הכיסוי מותנית בתשובה על מגוון שאלות: מה גודל הבריכה? האם הכיסוי אמור להגן גם ואולי בעיקר מפני גישה אל הבריכה של ילדים קטנים? האם סביב הבריכה יש גם גדר המהווה אמצעי הגנה ראשוני? עד כמה משמעותי עבורכם הצורך לחסוך בעלויות האחזקה השוטפות? אלה – ונוספות- הן שאלות שצריכות להישאל לפני הבחירה של הכיסוי וכתנאי לה.

לשירותכם בעלי מקצוע מנוסים, מאומנים ומיומנים בהתאמת סוג הכיסוי לדרישות הלקוח, לצרכיו, למאפייני השימוש שלו ושל משפחתו בבריכת השחייה, קל וחומר כאשר מדובר בבריכות גדולות.

ללא קשר עם מנגנון ההפעלה של הכיסוי- ידני, חשמלי, הידראולי- חשוב להדגיש כי אחת בשבע-שמונה שנים תידרש החלפת הכיסוי בשל שחיקה ובלאי. על מנת למצות את מלוא הפוטנציאל הגלום בכיסוי חשוב לשמור על איכותו ועל תקינותו.

בהינתן החשיבות הרבה של הכיסוי, מומלץ לייחד זמן לעריכת סקר שוק, ללימוד המייחד כל סוג של כיסוי, יתרונותיו וחסרונותיו, ובעיקר- לדעת שלא מדובר ברכישת מוצר חד פעמי, אלא במוצר שאמור לשרת אתכם במשך שנים רבות.