5 באוקטובר 2016

גדר לבריכה

גדרות לבריכות שחיה

גדרות לברכות מהוות אמצעי בטיחותי נדרש וחיוני, החל מבריכות שחיה פרטיות קטנות וכלה בבריכות ציבוריות גדולות. תנאי הכרחי לאישור גדר לשימוש הוא עמידתה בתנאי הבטיחות והאיכות המחייבים והמחמירים. על מנת להפיק את מלוא הפוטנציאל מהגדר חשוב שהיא תהיה יציבה וחזקה; עשויה משלד גמיש, עמיד למזג אוויר קיצוני בכלל ולחום חריג בפרט.

גדר לבריכת שחיה

חשוב לדעת ולכן להקפיד ולהיזהר על מניעת גישה חופשית של ילדים אל הבריכה.  גדר, כשלעצמה, ודאי כשהיא נמוכה, אינה מהווה מכשול אולטימטיבי בפני כניסה אליה, גם כאשר חל איסור מוחלט על כניסה לבריכה בהעדר מציל, לכן חשוב שכמכשול פיסי היא תהיה גבוהה מספיק, ללא חורים, בלתי ניתנת לחדירה.

לא ניתן להפריז בחשיבות התקנתה של גדר בטיחות: בשנים האחרונות חל גידול במספר הילדים ( בגילאי שנה- שלוש!) הטבועים בבריכות שחייה בכלל ובבריכות שחייה ביתיות בפרט. חשוב להבהיר ולהדגיש, כי חרף חשיבותה העצומה, הקריטית, של גדר סביב בריכה, היא אינה מהווה תחליף להגנה מוחלטת עליהן ואינה פוטרת את הוריהם מהחובה להשגיח עליהן באופן רצוף. גדר ביטחון היא גדר מושלמת רק כאשר עיניים של מבוגר אחראי עוקבות כל העת אחרי הילדים ובכך מתקיימת, הלכה למעשה, שכבת הגנה וביטחון כפולה.

חוק התכנון והבנייה הקשור לבריכות שחייה קובע גובה מינימאלי (1.20 מטר) של הגדר, אף שקיימת המלצה להגביהה. מקובל להבחין בין שני סוגים עיקריים של גדרות, גדר קבועה וגדר נשלפת:

גדר קבועה לבריכה

  1. גדר קבועה מייתרת את הצורך להתקינה מדי עונה או בכל עת של שימוש בה. היא אינה מחייבת "התעסקות".
  2. גדר קבועה מונעת גישה לבריכה כאשר יש בה מים וגם כאשר היא ריקה, ועלולה להיות מסוכנת וקטלנית אף יותר מאשר כאשר יש בה מים.
  3. גדר קבועה מסמנת באופן ברור את קיומה של בריכת השחייה ואת הצורך למנוע גישה חופשית של ילדים קטנים אליה.
  4. גדר קבועה תוחמת באופן גלוי לעין בין הבריכה עצמה לבין המתחם כולו. היא חוצצת בין הבריכה, שילדים לא יכולים להגיע אליה כשהיא ניצבת שם ללא פתחי מעבר, לבין מה שמחוץ לה.

גדר בריכה נשלפת

  1. גדר נשלפת, קלה להתקנה ולהסרה בכל עת. בכך ניתן לשמור אל מראה נקי של המרחב וליצור תחושה של זרימה טבעית במתחם הבית. גדר כזאת מתאימה לבריכות ביתיות.  בגדרות נשלפות חדשניות, שמוטמעת בהן טכנולוגיית יצור מתקדמות ביותר, ההופכת אותן לאמצעי ההגנה הבטוח והבטיחותי המועדף על רבים, יש אפשרות להתאימן ב- 100% לכל סוגי הבריכות, צורתן וגודלן. ניתן לעצב אותה תוף שמירה על גישה נוחה לבריכה, התאמה לגינון ולדשא. גדרות נשלפות מוצעות במגוון צבעים ובמבחר גבהים.
  2. האפשרות לשלוף את הגדר מקלה על עריכת אירועים שונים בה.

סוגי גדרות לבריכה

יש הבדל בין גדרות העשויים מחומרים שונים: גדר עץ עלולה להישחק ולהתבלות עם הזמן ונדרשת תחזוקה שוטפת שלה.  לגדרות זכוכית, אף שהן אינן שכיחות, יש גם יתרונות בטיחותיים וגם יתרונות אסתטיים. מדובר בגדר יפה, מעוצבת, מלוטשת, אשר שקיפותה מאפשרת למבוגרים להשגיח מחוץ לבריכה על הנעשה בתוכה באמצעות שמירה על קשר עין רציף. גדר מבטון יצוק היא גדר חזקה ואפקטיבית. ניתן לצבוע אותה בצבעים שונים לצייר עליה תמונות  שונות ולהפוך אותה לנעימה לעין. אחד מסוגי הגדרות היותר זולים הוא גדר רשת.  יש מי שטוענים שהיא אינה חזקה ואינה בטיחותית מספיק, כי עם הזמן היא נשחקת, מחוררת, הופכת רפויה ובכך אינה ממלאה את ייעודה.

גדר בריכה – אביזר בטיחותי שכדאי לקחת בחשבון!

אין ולא יכול להיות ויכוח אל נחיצותן של גדרות לבריכות שחייה. היצע של מבחר מגוון ועשיר של סוגי גדרות מחומרים שונים מאפשר להתקין גדר איכותית ובטיחותית שהיא גם מסוגננת ודקורטיבית. כאשר עורכים שיקולים שונים לצורך בחירה מושכלת של הגדר שתיתן את המענה הבטיחותי הטוב ביותר, מה שייתן להורים תחושת ביטחון ושקט (שאסור שייהפך לשאננות) יש לייחס חשיבות עליונה למניעת היתכנות גישה של ילדים קטנים אל הבריכה. שיקול זה גובר על כל שיקול אחר, לרבות השיקול הכספי.

על מנת לבחור בגדרה המתאימה ביותר בשקלול כל הנתונים מומלץ להתייעץ ולקבל הצעת מחיר מהמקצוענים שלנו אשר אתם, הלקוחות, הם הנכס היקר ביותר של החברה שאותה הם מייצגים.