5 באוקטובר 2016

בריכות שחייה פרטיות

בריכת שחייה היא חלק בלתי נפרד מסמל סטאטוס של משפחות רבות. יש מי שבונים בריכה במתחם הבית על מנת לייתר את הצורך ללכת לבריכות ציבוריות ובכך לשלוט על מועדי השימוש בה, על ניקיון המים בה גם, אולי בעיקר, על הבטיחות ועל הביטחון.  קיימים סוגים שונים. לכל אחד מהם יתרונות וחסרונות.

בריכת שחיה פרטית

שקלול של המאפיינים, התכונות והמחירים יאפשר לכם בחירה מושכלת:

 

 • בריכת  פיברגלס

 מדובר בבריכה איכותית, אשר ניתן להדק את אחיזתה באמצעות יציקת בטון או חיזוקי מתכת. בריכות אלה מוצעות במגוון צורות (עגולות, מלבניו ועוד), גימורים ועיצובים. בריכות מפיברגלאס עמידות הן לקור והן לחום ואינן משנות את צורתן. עובי הדופן של בריכות שחיה מפיברגלס נע בן 6-12 מילימטרים וניתן לקבלה במבחר צבעים.

יתרונות בריכה מפיברגלס בעלויות הקמה ותחזוקה. ניתן להקים בירכה מפחיברגלס בזמן קצר יחסית והוצאות התחזוקה זולות יותר מאשר בריכה מכל חומר אחר, מה שהופך את ההשקעה הראשונית להשקעה הגדולה ביותר. לבריכות אילו ניתן להתקין בקלות יחסית – מסננים, תאורה, מערכות לסחרור מים וג'טים.

עם זאת קיימים גם חסרונות: העומק שלהן מוגבל בדרך כלל לשני מטר וחצי והרוחב – לחמישה מטר. מגלבה זו מקשה על התאמה אישית של עומק הבריכה וצורתה.

 • בריכת בטון.

מדובר בבריכה המתאימה למתארי בריכות גדולות, עמוקות ורחבות. הבריכה מבטון, חומר קשיח ומוצק ומצופה באריחים, פסיפס או פי וי סי. על פי רוב אין תיקונים רבים והתחזוקה פשוטה למדי. באמצעות בטון ניתן ליצור בריכות במגוון סגנונות, גימורים ועיצובים, בשילוב אלמנטים טבעיים כגול סלעים, חזות של מאגר מים טבעי, מערות וכוכים לשדרוג המראה ולהעצמת האפקט של הבריכה. בריכות שחיה מבטון מתחלקות ל 2 סוגים: בריכות סקימרים:בריכה עם פתחים הממוקמים בדפנות הבריכה כ 15 סנטימטרים משפתה. המים חודרים דרך הסקימרים אל חדר המכונות שם עוברים תהליך של טיפול וסינון בסירקולציה. בריכות גלישה: בבריכות שחיה מבטון ניתן לבנות תעלת גלישה אשר מהווה פתרון טוב לפינויי תרחיפים ולחלוך הצף בבריכה ( עלים, חרקים ועוד).

לבריכת מבטון ישנם יתרונות רבים כגון:

 • חוזק ואמינות גבוהה.
 • אפשרות לתעלות גלישה
 • גמישות בתכנון ועיצוב בהתאמה אישית
 • מערכת סירקולטיבית טובה
 • מעלה את חזות וערך הבית

בן החסרונות של בריכת שחיה מבטון ניתן למנות את העלויות ההקמה הגבוהות ומשך ההקמה הארוך.

 • בריכת ויניל

היתרונות המובהקים של בריכות ויניל הן מחירן הזול- ביחס ומהירות הקמתן. הדריכה על הרצפה נוחה. העובדה כי פני השטח חלקים מצמצמת את השימוש בחומרים כימיים ובכך חוסכת כסף.השטח החלקים מפחיתים את השימוש בכימיקלים במהלך העונה, מה שמהווה חסכון בכסף. מעטפת הוויניל קלה להתאמות לצורה ולעומק המבוקשים. החיסרון המרכזי הוא ההכרח להחליף את הוויניל פעם בשמונה- 12 שנה בנוסף לעלויות המים והעבודה. למעטפת הוויניל יש נטייה לדהות.

 • בריכות שחייה אינטקס, בריכות שחייה עיליות.  

מדובר בבריכות קטנות, המיועדות יותר לשכשוך במים מאשר לשחייה בהם, כדוגמת בריכות אינטקס הפופולריות. הן מגיעות ארוזות בקופסה, וכל שנדרש הוא להוציאן ולהציבן גם במרפסת או על הגג ( חשוב לוודא כי משקלן אינו רב מיכולת הנשיאה של המשטח). בריכות אלה מגיעות יחד עם  פילטר, משאבה וכיסוי השומר עליהן מפני לכלוך. אחד היתרונות שלהם הוא העדר צורך בהשגת רישיון או בחפירה בקרקע. 

 • בריכות מגומי

מדובר בבריכות הזולות ביותר, שאין צורך באישור בנייה. אורך "חיי המדף" שלהם קצר, הבלאי והשחיקה מהירים. מבחר הדגמים והצבעים מצומצם ולא ניתן לשדרוג. בריכות אלה אינן מייפות את סביבת הבית אלא, לא אחת, מכערות אותו.

 • בריכות מתועשות  

(מפרופילן או מחומר דומה), עלות הקמתן זולה. מבחר דוגמאות קיים, אין צורך בהשקעה בעיצוב. עטיפה מוויניל או מPVC . בריכות אלה לא מחזיקות מעמד שנים ארוכות ויש הכרח להחליפן אחת בכמה שנים.

חשוב לדעת ממי רוכשים בריכת שחייה

שיקול עלות- תועלת הוא ודאי שיקול חשוב אבל אינו היחיד. כאשר אנחנו שוקלים לבחור אחד מסוגי הבריכות לשימוש ביתי עלינו להידרש בכובד ראש אל היתרונות מזה ואל החסרונות מזה. כאשר יש לנו ילדים קטנים, גובר שיקול הבטיחות על שיקולים אחרים. מי חשוב לנו יותר מילדינו?

על מנת להיות בטוחים ורגועים כי אתם מבצעים את הבחירה המושכלת, כזאת שמשקללת את כל הנתונים הרלוונטיים, אתם מוזמנים ליצור קשר עם מומחה בתחום. המקצועיות, הניסיון, הקבלות המוכחות על אספקת מגוון בריכות ייעודיות לצרכים ולדרישות של הלקוחות, להנאתם ולרווחתם, כל אלה הופכים אותנו לבחירה הטבעית והמועדפת על לקוחות, אשר מספרם הולך ורב מדי שנה.

היות שמדובר בקניית מוצר שעלותו אינה מבוטלת, טבעי שיהיו לבטים לפני הקנייה. בחירה נכונה של בריכה מותנה בקבלת מידע מלא ומדויק על אודות כל אחד מסוגי הבריכות, על פרופיל השימוש, מספר המשתמשים, גילאיהם ועוד.

עיניכם הקוראות עדות: קיים מבחר עשיר של סוגי בריכות בכלל ובריכות ביתיות בפרט. על מנת למקסם את התועלת שבכל אחד מהם, רצוי להתוודע מבעוד מועד, ודאי טרם הקנייה, הן אל היתרונות והן אל החסרונות.

אין ספק כי ככל שהבריכה היא יותר איכותית, כך, בהתאמה, היא משדרגת את ערך הבית. בהצלחה!